piątek, 12 grudnia 2014

O Any Win słów kilka

Nazwa stadniny: Any Win
Pełna Nazwa stadniny: Stadnina Sportowa Any Win III o profilu Skokowo - Crossowym
Właściciel: Karen Hitch
Współwłaściciel: Brak :(
Data powstania Any Win III
Opis:
Any Win jest jednym z większych ośrodków w całym virtualu i jednym z wielu w których każdy znajdzie coś dla siebie. Położona jest w malowniczej i mało znanej krainie. Jej powierzchnia szacowana jest przybliżonej powierzchni małego miasta gdyż w skład całego kompleksu wchodzi nie tylko stajnia ale też kompleks wypoczynkowy i rekreacyjny, który jest otwarty dla wszystkich nie tylko pasjonatów jeździectwa. Teren całości podzielony jest na kilka okręgów:
1.       Stajenny (Stajnia Sportowa i Stajnia Prywatna)
2.      Padokowy (podzielone na kilka rodzajów T – Trawiaste, P – Piaszczyste, Z – Zalesione)
3.      Sportowy
4.      Treningowy
5.      Biuro (biuro, dom właścicielki, domy pracowników)
6.      Kempingowy
7.      Rekreacyjny

Niektóre nasze konie są przystosowane do jazdy rekreacyjnej. Pozostałe to zaawansowani sportowcy startujący w różnych klasach w skokach, crossie jak i dresażu a nawet WKKW. Nie zapominamy również o innych dyscyplinach w których nasze gwiazdeczki starają się stawać na najwyższych stopniach podium, dając nam powody do dumy. Największy nacisk nakładamy jednak wyłącznie na skoki i cross. Sport odchodzi jednak na drugi plan w konfrontacji z nawiązywaniem przyjaźni i zaufania. Albowiem to właśnie to jest najważniejsze a nie medale i tytuły (Choć i te są ważne :D)
~ Kilka słów o poszczególnych okręgach ~

  1.  Zarówno stajnia Sportowa jak i stajnia Prywatna to wielka stajnia z  bardzo przestronnymi boksami (4m.x 5m.). Każdy boks wyposażony jest w automatyczne poidło, dość duży żłób, siatkę na siano, lizawkę solną i co jakiś czas zawieszany likit (jak dobrze pamiętam jak to się zwie :P) . Każdy boks zajęty przez konia jest grubo wyścielany najlepszej jakość trocinami ( trociny są mniej pyliste niż słoma, więc zdrowsze dla koni), a każdy wolny boks jest pusty, aby ściółka się nie kurzyła i nie niszczyła. Wszystkie boksy są po jednej stronie ściany i mają po jednej stronie wyjście na mały padok, a po drugiej na hol stajenny. Stajnia ma wejścia po obu stronach. Na piętrze stajni znajduje się siodlarnia. W siodlarni naszej stajni każdy koń ma szafkę ze swoim sprzętem. Szczotki trzymane są w skrzyneczkach, ogłowia w szafce na wieszakach. Czyste czapraki każdego konia również są w szafkach. Po użyciu czaprak trafia na kozła konia (gdyż każdy kozioł jest podpisany) do wyschnięcia. Siodła nie są trzymane w szafkach a wszystkie wiszą na jednej ścianie. Porządek w siodlarni prywatnej zależy od właścicieli koni aczkolwiek mają do dyspozycji szafki i wieszaki tak jak i my. Obok siodlarni na piętrze jest łazienka i mała a`la kuchnia do przygotowywania pasz na ciepło dla koni.
  2. W zależności od podłoża wyróżniamy na trenie Any Win trzy główne rodzaje padoków: T – Trawiaste, P – Piaszczyste, Z – Zalesione. Każdy z okręgów padokowych umieszczony jest tak jakby po lewej stronie stajni. Dzielimy je jeszcze na dwie  grupy: padoki duże i małe rekreacyjnego).
  3. Okręg sportowy to nic innego jak parkur, czworobok, arena westernowa, tor wyścigowy i tor crossowy a każdy obiekt jest z przyłączoną do niego rozprężalnią (no oprócz toru wyścigowego, gdyż rozprężyć konie przed biegiem można tuż obok toru na kawałku prostej drogi która odpowiada mniej więcej długości prostej toru.) Obiektem który łączy zarówno okręg sportowy jak i treningowy to hala, gdyż na chwilę obecną mamy tylko jedną dużą halę z trybunami i lożą po jednej stronie.
  4. Okręg treningowy to oprócz wspomnianej hali stanowi czworobok, parkur oraz arena przystosowana do zawodów wester. Treningi wyścigowców i crossowców odbywają się na naszych torach sportowych. W tym okręgu znajdują się dwa lonżowniki, dwie karuzele (w tym jedna zadaszona).
  5. Okręg Biurowy to nic innego jak raj dla biurokracji i oaza domowa dla Karenki. Można by go podzielić na dwa malutkie pododdziały a mianowicie Prywatny czyli dom w którym mieszka Karen i domki pracownicze. Resztę tego skrawka ziemi zajmuje biurokracyjny raj ze stertą papierów czyli BIURO! Domowej atmosfery nadaje mu dużo zdjęć koni, które towarzyszyły Karence przez jej życie a także Dyplomy i Certyfikaty jakie zdobyła i najważniejsze osiągnięcia jej koni. Na biurku obok laptopa zawsze stroją jeszcze trzy rzeczy: zabawkowa figurka srokatego konika z pomalowanymi lakierem do paznokci kopytami (taaa, Karenka miała pomysły ale się z tym konikiem nie rozstaje. Jak się rozejrzy ktoś to zobaczy jeszcze trzy figurki: skurzany koń na kominku, Gniadosz obok certyfikatu trenerskiego i jej ukochany „Hafir” czyli fioletowo-bordowy konik stojący dęba obok kwiatka na parapecie) ramka ze zdjęciem i ulubiony kubek zazwyczaj z czekoladą na gorąco.
  6. Okręg Kempingowy stanowi 10 sporych domków jednorodzinnych. Każdy z nich jest wyposażony w dwa pokoje, łazienka z pełnym węzłem sanitarnym, nieduży korytarz. Jeden pokój ma łóżko dwuosobowe, szafę, szafkę i fotel. Drugi to taki raczej salon i zawiera narożnik, stół, mniejszy stolik z czajnikiem, małą lodówkę, telewizor, radio. Łazienka jak zapewne każdy się domyśla wyposażona jest w  prysznic, kibelek, umywalka, lustro, półeczka pod lustrem na środki higieniczne i inne drobiazgi. Wszystkie domki są wewnątrz pomalowane, a łazienki wykafelkowane. Z zewnątrz kempingi wybite są drewnem. Po środku domków jest altana do siedzenia z miejscem na grilla/ognisko.
  7. Okręg Rekreacyjny to duży park w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jest oddalony od oddziałów stajennych, a zarazem łączący je z pozostałymi terenami. Można wypożyczyć tu rowery, rowery wodne, a także coś szybszego czyli quady. Pozostałe tereny to lasy i pola przez które przepływają dwie rzeki: Olama i Nevida. Obie swe ujście mają do ogromnego jeziora Holly Camp nad którym stoi blisko czterystu letni (ponoć) nawiedzony zamek. Wyznaczone są tu ścieżki jeździeckie, rowerowe i piesze dostosowane dystansem i stopniem trudności dla każdego. Mamy wyznaczone również miejsce do nurkowania (sprzęt do wypożyczenia w biurze).

I z innej beczki na skróty:

Ekipa czyli najlepsi z najlepszych

Kalendarium - co święci się na dniach

System gwiazdkowy - co cenimy a co nam wisi :D

Galeria - bo w końcu jakieś zdjęcia być muszą

Kontakt - chyba chcecie jakoś się odezwać?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz