Pełne imię: Turkmain Ashgabat SA
Płeć: Ogier
Rasa: Achał Tekeński
Data urodzenia: 14.06.2005r
Maść: Jelenia
Wzrost: 163cm
Hodowca: Jakarta Arabians
Matka: Yagrina
Rodzice Matki: nn x nn
Ojciec: Turkmain
Rodzice Ojca: nn x nn
Palenia i znaczenia: brak
Chip: brak
Predyspozycje:
# Skoki LL, L, P
# Ujeżdżenie L
# Wystawy, Championaty
Historia:
Na świat przyszedł na włościach Jakarty Arabians i tam dorastał hasając po padokach. Został wystawiony jako jedna z nagród na loterii fantowej i z żalem serca Zafira oddała go w troskliwe ręce w ręce Delicji i Shailary. Tam przebywał około 2 lata. Po tym czasie Shailara musząc zrezygnować z posady w stajni wystawiła ogierka do adopcji. Karenka biegnąc do biura WHK Ankary zauważyła go gdy spacerował w lonżowniku i też wpadł jej w oko z nikczemnym planem podarowania jelenia pod opiekę stajennego weterynarza. Ale zobaczymy jak to wyjdzie.
Opis:
ZACHOWANIE
W boksie: Oaza spokoju to mało powiedziane. Grzeczny konik, który ani nie szaleje, ani nie wariuje. Grzecznie wchodzi, nie ucieka przy wychodzeniu. Jak trzeba to stoi uwiązany. Chętnie wita gości w swoich skromnych progach a zwłaszcza stajennych, którzy oprócz czystej słomy mają zawsze coś dobrego w kieszeni i na jego maślane oczka poczęstują go smakołykiem.
Na padoku: Nie lubi stać w miejscu. Co najmniej aktywnie kosi trawke po calutkim padoku. Chętnie się wygłupia i popisuje, tak by ktoś na niego zwrócił uwagę. Nie ważne czy jest sam czy z innymi końmi i tak czasem biega bez większego celu jakby się ścigał z wiatrem lub z ptakami. Mimo wygłupów zawsze chętnie podbiega do człowieka i grzecznie daje sie złapać i wyprowadzić. Jeśli chodzi o wprowadzenie to od samego momentu odpięcia karabińczyka pędzi przed siebie, a dopiero w bezpiecznej odległości rozpoczyna swój pokaz.
Podczas pracy z ziemi: Musimy przyznać że tak spokojnego konia to my nie widzieliśmy. Czasem aż za spokojny i nieco ospały, ale wystarczy cmoknąć, machnąć bacikiem i już idzie lepiej. Czy to pracuje solo czy na lonży dla początkującego (bo jest idealny do tego) jak gdyby nigdy nic wykonuje polecenia osoby na środku lub idącej obok. Może się palić, walić a on idzie. Noo, jak to na ogiera przystało bardzo się interesuje kobyłkami i od razu aż "coś" mu podryguje, nozdrza szeroko i oczy szukają panny, ale kilka impulsów, pogonienie do pracy i koń już się skupia na prowadzącym.
Przy pielęgnacji: Jeśli ktoś nie widział jeleniego anioła to warto popatrzeć na Turkmaina. Dzieci które przychodzą do stajni tylko patrzą czy jest w swym boksie albo czy nie jest szykiwany na jazdę, by móc go poczyścić. Bardzo zwraca uwagę na człowieka i ostrożnie przesuwa się na boki gdy się go poprosi. Grzecznie podnosi kopyta, ale nie lubi długo stać na trzech nogach dlatego czyścić trzeba szybciutko. To jest też powodem że niechętnie wita kowala i niezbyt z nin współpracuje. Weterynarz jeśli tylko nie grzebie zbytnio w pysku ani nie kuje kilkla razy igłą jest do akceptacji przez niego. W przeciwnym razie macha łbem i wierci się. Czesanie znosi bez bulwersów i cierpliwie... Co prawda podczas przerywania grzywy czasem szapnie się łbem, gdy go zaboli, jednak wybaczamy mu to całkowicie.
Na jeździe: Turkmain jest fenomenalnym koniem dla początkującego jeźdźca, pod warunkiem nie szarpania go za pysk. Wybacza każdy błąd, podąża za poprzednikiem jeśli idzie w zastępie i nie ucieka na boki. Jeśli dosiądzie go jeździec, który ma jakieś pojęcie to i ustawić go się da by szedł poprawnie i aż miło popatrzeć jak i on czerpie radość z pracy z człowiekiem. Nie jest jakimś najzdolniejszym koniem i poziomu GP nie osiągnie nigdy, ale idzie płynnie, grzecznie, nie szarpiąco dzięki czemu jest rozchwytywany.
W terenie: Uwielbia spacerki a jak można schłodzić się w wodzie i pochlapać machając nogą to jest w niebie. Idąc samotnie sam sobie nadaje tempo, jednak wystarczy jeden koń by już grzecznie wyrównał tempo. Widząc jakąś przeszkodę ochoczo przyśpiesza jednak cały czas można nad nim zapanować. Nie ma też z nin większego problemu na otwartej przestrzeni - gna jak opentany ale nadal pod kontrolą.
Na treningu: Uwielbia spędzać czas z człowiekiem, który wie czego od niego chce i daje jasne sygnały. Od razu zaczyna przeżuwać wędzidło ochoczo oddając głowę i podstawiając zad. Zadaniem jeźdźca jest czasem mu przypomnieć o tym ustawieniu, gdyż łatwo się rozprasza i rozgląda w koło. Pewnie idzie na przeszkodę i nie wyłamuje. Niestety zdaża mu się zrzutka zadnimi nogami spowodowana zbyt któtkim skokiem.
Na zawodach: Koń profesor także i w tej kwesti. Nie raz się zdaży, że wyratuje jeźdźca z opresji oddając skok mimo np niepoprawnego najazdu czy paraliżującego strachu. W ujeżdżeniu już mniej ułatwi przejazd, gdyż tu niezbyt ma ja pomóc (jedynie może się starać nieroproszyć i pilnować). Ogólnie specjalizuje się w pokazach i championatach - a tu już doskonalensam wie co ma robić i priwadzący jest tylko do towarzystwa.
STOSUNEK
Do ogierów:
Do klaczy:
Do wałachów:
Do źrebiąt:
Do innych zwierząt:
Do ludzi:
CHODY:
Stęp:
Kłus:
Galop:
Cwał:
Potomstwo:
1. Wał. Emperador -> od kl. Empere of Golden Gate -> wł. Esmeralda (WHK Anarkia)
Treningi:
Sportowe:
1.
Tereny:
1.
Osiągnięcia:
Skoki:
III miejsce w skokach mini LL na hipodromie Dynasty
V Miejsce w skokach L na dokładność i normę czasu na VSA
VI miejsce w skokach klasy L na IX Międzynarodowym Festiwalu Konia Arabskiego w Jakarta Arabians
Ujeżdżenie:
Wyróżnienie (VII) w ujeżdżeniu L5 na VSA
Wystawy:
VI miejsce w wystawie koni od 10 lat na IX Międzynarodowym Festiwalu Konia Arabskiego Jakarta Arabians
Dokumenty:
Chwilowo brak
Oferta:
Krycie: 1500hrs
Nasienie Mrożone: 1800hrs
Stanowanie Klaczy: Nie dotyczy
Dzierżawa: Do Uzgodnienia priv
Kupno: Do uzgodnienia na Priv
Dodatkowe informacje:
Znaczenie imienia: Ashgabat – stolica i największe miasto w Turkmenistanie
W virtualu od: 02.2014r
*
Formularz TRENING
OdpowiedzUsuńTY
Twoja ksywka: Boksi
Ad. Stadniny: summer-berry-stable.blogspot.com
Kontakt: 31243133
KOŃ
Imię: Cacao Choix
Płeć: ogier
Rasa: koń hanowerski
URH. Boksu: http://summer-berry-stable.blogspot.com/2014/10/og-cacao-choix-hann.html
TRENING
Rodzaj (kategoria i klasa): ujeżdżenie N
Na co mamy nałożyć szczególny nacisk: uaktywnienie zadu, przepuszczalność w potylicy, chody boczne
Trening odbywa się: u mnie [w AW] / u właściciela: u mnie, w Summer Berry
http://summer-berry-stable.blogspot.com/
OdpowiedzUsuńSpontaniczne zawody crossowe, zapraszam!
http://summer-berry-stable.blogspot.com/2017/04/licytacja-koni.html
OdpowiedzUsuńZapraszam na licytację koni!
Serdecznie zapraszam na wielkie zawody z okazji otwarcia nowej stadniny - Firenze Stud. Dużo dyscyplin, miła atmosfera, przewidziane nagrody pieniężne :)
OdpowiedzUsuńfirenze-stud.blogspot.com